Canlı yayını dinlenemek için tıklayınız..

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Lefkoşa Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törene katıldı

25 Nisan 2023 Salı 08:48
“Devlete, bize ve Anavatan Türkiye’ye güvenin, gelecek çocuklarımız ile gençlerimizindir”

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri kapsamında Lefkoşa Atatürk Anıtı önünde düzenlenen törene katıldı.
 
Törende, protokol sırasına göre çelenkler anıta sunuldu, saygı duruşunun ardından İstiklâl Marşı okundu.
 
Cumhurbaşkanı Ersin Tatar törende yaptığı konuşmada, buruk da olsa bugün TBMM’nin 103. yıl dönümü ile 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın kutlandığını söyledi.
 
Bugünün, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara armağan ettiği önemli bir gün olduğunu belirten Cumhurbaşkanı Tatar; “KKTC olarak çocuklarımıza, bağımsızlık ve egemenliğimize büyük önem veriyoruz. Kıbrıs’ta egemenliğimiz, eşitliğimiz, iki devletli çözüm kabul edilirse geleceğimiz, çocuklarımız sürdürülebilir bir teminat altına alınır. Bu yönde ortaya koyduğumuz yeni siyasetimiz dünyada kabul görüyor” diye konuştu.
Bugün buruk olduklarını çünkü 6 Şubat’ta Türkiye’de meydana gelen depremde binlerce kişinin hayatını kaybettiğini ifade eden Cumhurbaşkanı Tatar, bir kez daha kaybettiğimiz canlara Allah’tan rahmet, acılı ailelerine de sabır diledi.
Cumhurbaşkanı Tatar, çocuklara seslenerek; “Devlete, bize ve Anavatan Türkiye’ye güvenin, gelecek çocuklarımız ile gençlerimizindir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nız kutlu olsun” dedi.

Kaynak: www.kktcb.org.tr