Hakkımızda

Kıbrıs Türk Mücahidinin Sesi sloganıyla yayın hayatına devam eden Radyo Güven,
Güvenlik Kuvvetleri Komutanlığı uhdesinde 1 Ağustos 2002 tarihinde yayın hayatına başladı.
Tüm birimlerini yenileyerek, gerek teknik düzeyde gerekse alanında tecrübeli personeli ile modern ve çağdaş yayıncılık anlayışı ile yayın hayatına başladığı günden itibaren Kıbrıs Türkü’nü dünya ile bütünleştirmeye devam etmektedir.

Radyo Güven, 5 Kw çıkış gücüyle KKTC’nin sınırlarını aşarak komşu ülkelere, www.radyoguven.com internet adresinden de tüm dünyaya Kıbrıs Türkü’nün Sesini duyurmakla birlikte KKTC sınırları dışında hayatını sürdüren Kıbrıs Türk’üne de ulaşmaktadır.

Ülke içerisinde halkın birlik ve beraberliğini sağlayıcı, moral ve motivasyonunu yükseltici, gelenekten geleceğe ışık tutan yayın formatlarıyla program yapmayı kendisine ilke edinen Kıbrıs Türkü’nün Sesi Radyo Güven, ayrıca yurt ve dünya gelişmelerini yakından takip ederek tarafsız haber anlayışıyla, haber bültenleriyle halkı ülke gündemi, ekonomi ve spor alanlarında haberdar etmektedir.
Radyo Güven, FM, 89.2, 90.4 ve 90.8 radyo frekanslarından ülke geneline yayın yapmaktadır.

Kıbrıs Türkü’nün Sesi Radyo Güven ilkeli yayın anlayışı çerçevesinde dün olduğu gibi bugünde yapmış olduğu yayınlarla Kıbrıs Türk Mücahidinin Sesi olmaya devam etmektedir.

Radyo Güven web sitemiz modern tasarım anlayışıyla yenilenerek 02 Ocak 2023 tarihinden itibaren yayın hayatına başlamıştır.