Canlı yayını dinlenemek için tıklayınız..

Başbakan Üstel, Beyarmudu Sağlık Ocağı açılış törenine katıldı

8 Temmuz 2024 Pazartesi 08:47
Başbakan Üstel, Beyarmudu Sağlık Ocağı açılış törenine katıldı

Başbakan Ünal Üstel, Beyarmudu Sağlık Ocağı'nın açılış törenine katıldı.

Açılış töreninde konuşma yapan Üstel hükümetin yerel yönetimlerle iş birliğini sürdürdüğünü belirterek, hükümetin sağlık alanındaki yatırımlarının hız kesmeden devam ettiğini belirtti.

Üstel konuşmasında, “Maraş bölgesinde ihalesine çıkılan bin metrekarelik sağlık ocağının açılışını da bir yıl içerisinde yapacağız. Aynı şekilde Türkiye Cumhuriyeti'nin de katkıları ile inşa edilecek olan Pamuklu Sağlık Merkezi’nin de ihalesi tamamlandı, onu da en kısa zamanda halkımıza armağan edeceğiz" ifadesini kullandı.

 Batı bölgesinin yıllardır beklediği Güzelyurt Hastanesi için de ihaleyle çıkıldığını dile getiren Üstel, hem Güzelyurt hem Lefke halkının yararlanabileceği modern bir hastane inşa edeceklerini kaydetti. Üstel, " Tam donanımlı Girne Devlet Hastanesi ve Güzelyurt Devlet Hastanesi yatırımlarını 2025 yılında bitirmeyi hedefliyoruz" dedi.

2025 yılında  halkın sağlıkta daha iyi hizmet alabilmesi için var güçleriyle çalıştıklarını söyleyen Üstel, "Sözümüz söz... TC’nin de destekleri ile 2025, sağlıkta büyük yatırımlara imza atacağımız bir sağlık yılı olacak." şeklinde konuştu.

 Öte yandan Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Devlet Hastanesi'nde de KKTC halkına yaraşır bir sağlık hizmeti yaratacaklarını vurgulayan Üstel, "Hastanemizi adeta beş yıldızlı bir otel haline getireceğiz" ifadesini kullandı.

Anavatan Türkiye ile süren güçlü iş birliği sayesinde sağlıkta yeni adımlar atılacağını söyleyen Üstel, “Gerek hastanelerde gerekse sağlık ocaklarına ihtiyaç duyulan eksikliklere takviye yapabilmek için Anavatanımız Türkiye Cumhuriyeti ile ön protokol yapıldı. Bu çerçevede eksik hekim açığımızı da kapatacağız. Burada Beyarmudu Sağlık Ocağı’nın tamamlanmasında emeği geçen herkese teşekkür ederim. Bölge halkımıza hayırlı olsun” dedi.

KAYNAK: TAK

Kaynak: TAK