Cumhurbaşkanı Ersin Tatar Şehit Ailelerini Ziyaret Etti

4 Ocak 2023 Çarşamba 12:32
Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Yeni Yıl Dolayısıyla Taşkent'te Şehit Ailelerini Ziyaret Etti.

“Kıbrıs Türk halkının bağımsızlığı ve egemenliği için verilen mücadele ve yapılan fedakârlıklar asla unutulmayacak”

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, yeni yıl dolayısıyla her yıl olduğu gibi şehit ailelerine ziyaretlerde bulundu. Bu yıl Taşkent’te şehit ailelerini evlerinde ziyaret eden Cumhurbaşkanı Tatar, ailelerin yeni yılını kutladı.

Ziyaretleri kapsamında Cumhurbaşkanı Tatar, sırasıyla Neriman Makinistoğulları, Cemaliye Şoförel ve Ömer Özyıldırım’ı evlerinde ziyaret etti.

Yeni yıl için iyi dileklerini ailelere ileten Cumhurbaşkanı Tatar, Kıbrıs Türk halkının bağımsızlığı ve egemenliği için canı pahasına verilen mücadelenin ve yapılan fedakârlıkların asla unutulmayacağını söyledi ve tüm şehitleri bir kez daha yad etti, ailelere sabır diledi ve gazilere minnet duygularını dile getirdi.

“Şehit ailelerinin acısı bizim acımızdır” diyen Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, 1974 öncesine Kıbrıs Türk halkının asla dönmeyeceğini vurguladı.

Yeni yılın tüm halkımız için güzel bir yıl olması temennisinde bulunan Cumhurbaşkanı Tatar, şehit ailelerine her yıl olduğu gibi ziyaret gerçekleştirdiğini söyledi ve bu toprakları kanları ile bizlere vatan yapan şehitlerimizi hiçbir zaman unutmayacağını vurguladı.

Kaynak: kktcb.org/tr